Medyk górą

Medyk górą

w sobotę 19.09.2015r. Luksiary podejmowały na własnym boisku rezerwy Medyka Konin. Sportowa Czwórka wystąpiła w składzie:

-Gocel, -Jaworska, Stefańska, Dobrowolska (85' Wierzbicka), Chrzanowska, -Kuciewicz (66' Wasiluk), Zielińska, Okrój, Przanowska (46' Wesołowska), -Nowakowska (75' Szydło), Płóciennik (55' Mućka)

Początek spotkania zapowiadał się obiecująco, gdyż były oddawane strzały, gra piłką i wyprowadzanie przyjemnych dla oka akcji. Brakowało tylko wykończenia, co jest największym mankamentem naszej drużyny. Jak mówią, niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też się stało. Po raz pierwszy golkiperka piłkę z bramki musiała wyjąć już w 26 minucie, a przy samym strzale nie mogła zbyt wiele zrobić. Mimo to zawodniczki próbowały odrobić straty. Jednak nie zawsze potrafiły odpowiednio się ze sobą porozumiewać, co w efekcie doprowadziło do straty drugiego gola, tuż przed gwizdkiem na przerwę.

Po przerwie, wyciągając wnioski z pierwszych 45 minut meczu, piłkarki dążyły do tego, by doprowadzić przynajmniej do remisu. Ale brak zaangażowania ze strony niektórych zawodniczek osłabiał cały zespół. Widzieliśmy zdecydowanie mniej strzałów, w pewnych momentach brakowało komunikacji. Honorowa bramka wpadła w 90 minucie, a jej zdobywczynią była Anna Wesołowska. Niestety było już za późno, żeby nadgonić wynik. Końcowy rezultat spotkania to 1:2.

Po tych zawodach należy wyróżnić naszą bramkarkę-Klaudię Gocel, która pomimo niskiego wzrostu i małego doświadczenia z pierwszoligowych boisk, zaprezentowała wysoki poziom swoich umiejętności i była najmocniejszym punktem całej drużyny w tym meczu.