Czwórka górą!

W ubiegłą sobotę piłkarki Sportowej Czwórki Radom wyjechały do Olsztyna, aby tam w niedzielne przedpołudnie stanąć do walki ze Stomilem Visacom Olsztyn. Miejscowe miały do nas tylko 3 punkty straty, dlatego też był to mecz o 6 punktów i zatrzymanie 4. lokaty w tabeli. W tym spotkaniu zaprezentowaliśmy wysoki poziom. Od początku widać było przewagę naszych seniorek. Grały dokładnie, mądrze się ustawiały i poruszały po boisku. Tworzyły wiele groźnych akcji, z którymi nie zawsze radziły sobie rywalki. Prowadzenie objęliśmy już w 13. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pauliny Wasiluk, a piłkę w siatce umieściła Aleksandra Zielińska, kapitan zespołu. Drugie trafienie oglądaliśmy w 36. minucie, również ze stałego fragmentu. Tym razem do piłki podeszła Aleksandra Szydło, dorzuciła ją w pole karne, stamtąd wprost do siatki technicznym strzałem posłała ją Anna Okrój. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Tuż po wyjściu z szatni dziewczyny były jeszcze bardziej skoncentrowane, gdyż nie chciały, aby powtórzyła się sytuacja sprzed tygodnia, kiedy to w 10 minut drugiej połowy straciliśmy dwie bramki i zremisowaliśmy z SMS-em 3:3. Na szczęście, tym razem tak się nie stało, a wręcz przeciwnie. Dalej wypracowywaliśmy sobie ładne akcje i powiększaliśmy przewagę. W 85. minucie instynkt strzelecki uwolniła Monika Płóciennik, najskuteczniejsza napastniczka naszego zespołu, która ominęła formację defensywną Stomilanek i pokonała golkiperkę, podwyższając wynik na 0:3. Ta sama zawodniczka ustaliła wynik spotkania na 0:4 w 90. minucie, po podaniu piętką od Aleksandry Zielińskiej. Zwycięstwo było jak najbardziej zasłużone, gdyż każda z piłkarek wykazała się ogromnym zaangażowaniem i wolą walki. Po raz kolejny udowodniliśmy, że mimo tak okrojonego składu możemy wygrywać i być drużyną na boisku. Co więcej, pokazaliśmy, że Czwórka Radom to zespół z charakterem.
Pozostały nam jeszcze trzy mecze, najbliższy odbędzie się w przyszłą sobotę o godzinie 11:00 z Polonią Poznań na sztucznej nawierzchni przy ulicy Narutowicza 9.