Remis w 10-tkę

Za nami kolejny mecz w wykonaniu radomskiej Czwórki. Piłkarki zmagały się z niżej notowaną Polonią Poznań, co więcej, walczyły przed własną publicznością. O pierwszej połowie chcielibyśmy szybko zapomnieć, gdyż zawodniczki nie były do w pełni skoncentrowane, nie potrafiły odpowiednio się ustawić, tak jak to widzieliśmy w poprzednich konfrontacjach. W dodatku, przez ostatnie minuty przed gwizdkiem sygnalizującym przerwę, grały bez Karoliny Mućki, która doznała urazu mięśnia podczas starcia z jedną z przeciwniczek. Nie mogła ona dokończyć meczu, dlatego też na jej miejsce w drugiej połowie weszła Kamila Leśniewska. Po 15 minutach odpoczynku dziewczyny wyszły bardziej zorganizowane i zmotywowane. Dzielnie chroniły bramkę przed atakami rywalek, próbowały również wywołać większe zagrożenie w ich polu karnym. Niestety, jedna z kontr, jakie wyprowadzały przyjezdne, nie zakończyła się najlepiej dla naszego zespołu. W 60 minucie obrończynie nie zdołały zatrzymać rozpędzonej zawodniczki gości, dlatego chciała to zrobić bramkarka, Anita Snopczyńska. Wyszła z bramki, a w decydującym momencie dopuściła się faulu, w konsekwencji czego otrzymała czerwoną kartkę. Musiała ona opuścić boisko, a naszą nadzieją w tamtej chwili stała się Izabela Wicik, która zastąpiła naszą czołową golkiperkę. Nie udało jej się wybronić karnego, ale w dalszej części meczu zachowywała się bezbłędnie. Reszta piłkarek już mocniej napierała na bramkę Polonii. Efekty było widać w 77. minucie, kiedy to Monika Płóciennik wykorzystała dobre podanie Aleksandry Zielińskiej z rzutu wolnego i doprowadziła do remisu. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Do naszego konta dopisujemy jeden, cenny punkt, z którego bardzo się cieszymy, gdyż Poznań okazał się bardzo wymagającą i waleczną drużyną.