Dobra passa podtrzymana !

W uprzednią niedzielę piłkarki LUKSu podejmowały na własnym terenie spadkowicza z ekstraligi Stilon Gorzów Wielkopolski. Dzień okazał się być szczęśliwym dniem, gdyż dziewczyny ponownie mogły świętować pewną i zasłużoną wygraną, na którą ciężko pracowały. Od pierwszego gwizdka było widać zarówno koncentrację, jak i zaangażowanie w grę radomianek, o czym zresztą świadczy zdobyta już w 4 minucie bramka, której strzelczynią była Monika Płóciennik. Luksiary wciąż prowadziły grę, starały się wielokrotnie przebić przez defensywę Stilonu, aczkolwiek do końca pierwszej połowy nie ujrzeliśmy już żadnej bramki. Nie oznacza to jednak, że przyjezdne nie stwarzały zagrożenia w okolicach naszego pola karnego, wręcz przeciwnie. Próbowały swoich sił, aby doprowadzić do wyrównania, ale lepsza okazywała się być nasza obrona. Po przerwie zawodniczki Wojciecha Pawłowskiego wyszły jeszcze bardziej zdecydowane, nie dając rywalkom szansy na zdobycie gola. Dobra dyspozycja naszej ofensywa sprawiła, że wynik podwyższył się na 2:0 za sprawą Aleksandry Szydło, która w 46 minucie umieściła futbolówkę w siatce. Warto wspomnieć, iż ta młoda piłkarka ma dopiero 15 lat i była to jej pierwsza bramka w seniorskiej drużynie. Do końca spotkania mogliśmy oglądać jeszcze wiele przyjemnych dla oka akcji radomskiej Czwórki, między innymi, potrójną dobitkę (poprzeczka, bramkarka, nad poprzeczką), jednak żadna z nich nie zmieniła już rezultatu, a mecz zakończył się 2:0. Dodajmy, iż na boisku w tym dniu nie zobaczyliśmy podstawowej zawodniczki LUKSu- Katarzyny Chrzanowskiej, która pauzowała za żółte kartki.

Końcowy efekt zawodów był niewątpliwie wynikiem zaangażowania i walki dziewczyn oraz 'drużyny', której brakowało w zeszłym sezonie i jaką stwarzają od ostatnich 3 spotkań. Liczymy, że dobra passa zostanie podtrzymana i w ostatnim meczu rundy jesiennej Luksiary również zaprezentują się na warszawskiej Pradze z bardzo dobrej strony.

Skład: -Snopczyńska, -Wasiluk (80' Jaworska), Stefańska, Dobrowolska, Mućka, -Kuciewicz (85' Przanowska), Zielińska, Okrój, Płóciennik, -Wesołowska, Szydło (90' Kaca)

Bramki: Płóciennik 4', Szydło 46'