Walka w osłabieniu !

W ubiegły weekend radomskie przedstawicielki kobiecego futbolu pojechały do Poznania, aby podjąć walkę o kolejne punkty z miejscową Polonią. Początek spotkania to zapoznawanie się naszych zawodniczek z placem gry, które niestety nie należy do najlepszych. Widać było większe doświadczenie ze strony gospodyń, ale z czasem Luksiary coraz dłużej utrzymywały się przy piłce i tworzyły więcej składnych akcji. Już w 9 minucie wynik meczu otworzyła Monika Płóciennik, która wykorzystała podyktowaną przez sędzię jedenastkę. Jednak nie był to jeszcze pewny rezultat, dlatego dziewczyny ciągle walczyły o to, by zdobyć kolejną bramkę. Skrzydła niestety zostały podcięte radomiankom po tym, jak w 45 minucie sędzia pokazała Katarzynie Chrzanowskiej drugą żółtą kartkę, co skutkowało już zejściem z boiska. W przerwie piłkarki ponownie się zmotywowały i wyszły na kolejną połowę zawodów z podwójnym zaangażowaniem. Dzielnie się broniły i wyprowadzały groźne kontrataki. Ale w 53 minucie nasza defensywa została złamana przez wprowadzoną po przerwie Alicję Buszę, za sprawą której poznanianki doprowadziły do remisu. Gospodynie coraz bardziej napierały na nasz zespół, ale w decydującym momencie to właśnie piłkarki Czwórki 'postawiły kropkę nad i'. W 88 minucie po raz kolejny na listę strzelczyń wpisała się Monika Płóciennik, która wykorzystała rzut rożny, tym samym ustaliła wynik spotkania. Luksiarom należą się ogromne gratulacje za walkę i zdrowie, które zostawiły na tamtejszym boisku. Miejmy nadzieję, że równie dobrze zaprezentują się w kolejnym meczu ze Stilonem, który rozegrany zostanie w niedzielę o godzinie 14:00 przy ulicy Struga 63 (stadion Radomiaka). Serdecznie zapraszamy!!