Halowe Mistrzostwa Mazowsza U-16

W sobotę 7 lutego w Piasecznie odbyły się Halowe Mistrzostwa Mazowsza juniorek młodszych U-16. Do turnieju przystąpiło 11 drużyn, z czego dwie ze Sportowej Czwórki Radom. Do ćwierćfinałów awansowało 8 drużyn, a w spotkaniach półfinałowych spotkały się 4 najlepsze drużyny: Praga I Warszawa, Mazovia Grodzisk, Praga II Warszawa oraz Sportowa Czwórka Radom. O III miejsce walczyły zawodniczki Pragi II Warszawa i Mazovii Grodzisk, natomiast o najwyższy stopień podium grała Praga I Warszawa oraz Czwórka Radom.

Wyniki spotkań półfinałowych:
Praga I Warszawa 6 : 1 Mazovia Grodzisk
Praga II Warszawa 0 : 2 Czwórka Radom
Mecz o III miejsce;  Praga II Warszawa 3 : 1 Mazovia Grodzisk
Finał: Praga I Warszawa 5 : 0 Czwórka Radom

I miejsce: MUKS Praga I Warszawa
II miejsce: LUKS Sportowa Czwórka I Radom
III miejsce: MUKS Praga II Warszawa
IV miejsce: UKS Mazovia Grodzisk

Podczas ceremonii zakończenia turnieju wręczone zostały również nagrody indywidualne. Królową strzelczyń została Katarzyna Włodarczyk z AZS UW, najlepszą zawodniczką okazała się być Weronika Zawistowska, natomiast najlepszą bramkarką turnieju wybrano piłkarkę Sportowej Czwórki Radom- Klaudię Gocel, za co gratulujemy!
Najskuteczniejszą zawodniczką w naszej drużynie była Dominika Gąsieniec, która strzeliła 6 goli.

A oto jak występ swojej drużyny oceniła Katarzyna Chrzanowska- trener Sportowej Czwórki Radom:

-Gratuluję moim zawodniczkom zajęcia drugiego miejsca w Mistrzostwach Mazowsza. Szczególne gratulacje kieruję w stronę Klaudii Gocel, która została najlepszą bramkarką turnieju.
Chciałabym także podziękować dziewczynom za walkę, jaką podjęły we wszystkich meczach. Co prawda, spotkania finałowego nie można zaliczyć do udanych, gdyż zabrakło m.in. celności, precyzji, siły oraz determinacji. Uważam jednak, że była to pewnego rodzaju lekcja, z której młode piłkarki wyciągną odpowiednie wnioski na przyszłość. Mimo wszystko, gra moich podopiecznych napawa optymizmem i jeżeli podeprzemy to wiarą w sukces, wspólnie będziemy w stanie wiele osiągnąć.

Występ drużyny rezerwowej również został podsumowany. Oto wypowiedź Klary Bankiewicz, kapitana drugiego zespołu:

Jako kapitan drużyny rezerwowej, uważam ten turniej za udany, pomimo tego, że uplasowałyśmy się dopiero na VIII pozycji w tabeli. Zagrałyśmy bardzo dobry mecz z drugim zespołem Pragi Warszawa i pokonałyśmy rywalki 1:0. Pierwszy mecz z Siedlcami wygrałyśmy 3:1, więc początek turnieju zapowiadał się naprawdę obiecująco. Jednakże później grało nam się nieco ciężej, a przeciwniczki okazały się być lepsze. Mimo to, stawiałyśmy opór innym drużynom i walczyłyśmy do końca, bez względu na wynik. Myślę, że Trenerzy mogą być zadowoleni z gry zarówno pierwszego zespołu, jak i rezerw.