Inauguracja udana !

W meczu inauguracyjnym Luksiary pewnie pokonały na własnym boisku drużynę KS Raszyn 4:0! Początek spotkania to nerwowe, niepewne, a nawet niedokładne zagrania nie tylko ze strony gospodyń. W atakach, które były wyprowadzane przez radomskie zawodniczki, brakowało wykończenia, odpowiedniego tempa i standardowo- komunikacji. Przyjezdne również miały swoje okazje w tej odsłonie, o czym świadczył chociażby groźny strzał z rzutu wolnego jednej z piłkarek. Na szczęście uratowała nas poprzeczka, a obrończynie oddaliły piłkę w dalszy sektor boiska. Chwilę później udało nam się zdobyć bramkę, lecz sędzia boczna dopatrzyła się spalonego, przez co wynik nie uległ zmianie. Po przerwie zawodniczki wyszły bardziej skoncentrowane i coraz mocniej napierały na defensywę gości. Starania te przyniosły efekty już w 55 minucie, kiedy to skuteczny strzał na bramkę oddała Monika Płóciennik, pokonując tym samym golkiperkę z Raszyna. Od tamtego momentu widzieliśmy coraz więcej celnych strzałów. Swoją okazję wykorzystała też Izabela Przanowska, która zmieniła na boisku Annę Okrój i w 79 minucie spotkania uderzyła piłkę, podwyższając rezultat na 2:0. Była to pierwsza bramka Izy na pierwszoligowych boiskach, za co należą jej się ogromne gratulacje (mamy nadzieję, że jeszcze nie jeden raz wpisze się na listę strzelczyń i tego życzymy!). Niespełna 10 minut po niej po raz kolejny punktowała Płóciennik, a w ostatnich regulaminowych chwilach spotkania strzałem z daleka popisała się kapitan Czwórki Radom- Aleksandra Zielińska, która ustaliła wynik spotkania na 4:0. Gratulujemy wygranej i życzymy powodzenia w dalszej, jeszcze cięższej części rundy!