Ostatni sprawdzian

W sobotę o godzinie 11.00 Luksiary rozegrały ostatni już mecz kontrolny, a ich przeciwniczkami były piłkarki pierwszoligowego zespołu z Kolbuszowej Dolnej.
Sparing odbył się w Mielcu i zakończył się wynikiem 2:0 dla LUKS-u.
W pierwszej połowie było wiele niedokładnych podań i strat. Zawodniczki popełniały wiele błędów, ale mimo to szukały sposobów, by mądrze rozegrać akcję. Jednak do końca pierwszej odsłony rezultat nie uległ zmianie.
Po wyciągnięciu wniosków z poprzedniej połowy, druga wyglądała znacznie lepiej. Dzięki komunikacji Luksiary stworzyły wiele korzystnych, mogących się podobać sytuacji. Widzieliśmy zdecydowanie więcej strzałów i mądrych rozegrań, co po krótkim czasie przyniosło efekty.
A tak mecz oceniła Wiktoria Kuciewicz:
'Moim zdaniem mecz naprawde mógł się podobać! W pierwszej połowie było sporo niedokładności, strat i brakowało pomysłu na wyprowadzenie korzystnej akcji. Natomiast w drugiej połowie meczu wyglądało to znacznie lepiej: bardzo dobra gra piłką, dokładne podania i zdecydowanie mniej strat. Walczyłyśmy o każdą piłkę całą drużyną. Wyciągnęłyśmy dużo wniosków z poprzednich meczów, co pomogło nam wyeliminować powtarzające się błędy. Liga tuż, tuż, a nasze przygotowania trwają 8 tygodni i napawają dużym optymizmem. Mam nadzieję, że gra naszej drużyny będzie wyglądała jeszcze lepiej i pokażemy, na co nas stać w meczu z Łodzią.'
Skład:
Gocel (Walaszek), -Wasiluk, Stefańska, Mućka, Szymczyk, -Chrzanowska, Zielińska, Pieniący (Kuciewicz), Gąsieniec, Przanowska, -Płóciennik (Szydło)
Bramki: Płóciennik, Mućka
Wczorajszy sparing pokazał, nad czym trzeba jeszcze pracować przez nadchodzace 2 tygodnie. Jest to już końcówka przygotowań, dlatego trzymajmy kciuki, aby nasze zawodniczki wykorzystały odpowiednio ten czas.