Podsumowanie weekendowego grania

Za nami kolejny ciekawy weekend w wykonaniu piłkarek Sportowej Czwórki Radom.
W sobotę o godzinie 20.00 seniorki rozegrały mecz towarzyski w Tomaszowie Mazowieckim z miejscowym Dargfilem. Był to przedostatni sparing najstarszych zawodniczek LUKS-u, który pokazał, nad czym jeszcze trzeba popracować na treningach. Mecz zakończył się remisem 1:1, po pięknym strzale Katarzyny Chrzanowskiej z rzutu wolnego. Spotkanie mogło się podobać, tym bardziej, że kadra nie była kompletna, a niektóre piłkarki naszego zespołu zagrały na nowych pozycjach. Widzieliśmy wiele ciekawych akcji ze strony Luksiar, jednak brakowało dokładności, jak i skutecznego wykończenia.
Kadra: Walaszek, Chrzanowska, Zielińska, Nowakowska, Płóciennik, Gąsieniec, Wasiluk, Szymczyk, Kuciewicz, Przanowska, Mućka, Wesołowska, Fiutek, Seweryn.

W ten sam dzień odbył się turniej wiosenny młodziczek w Warszawie, w którym młode zawodniczki zajęły wysokie V miejsce.

W niedzielę natomiast udany dzień miały juniorki młodsze, które na turnieju wiosennym w Warszawie zajęły III miejsce. Dziewczyny pojechały w nieco odmłodzonym składzie (roczniki 2000-2001). W grupie spotkały się z drużynami: Praga Warszawa, Mazovia Grodzisk oraz KS Raszyn. W grupowych rozgrywkach uzyskały 6 punktów, pokonując KS Raszyn 5:1, po strzałach świetnie prezentującej się kapitanki, Aleksandry Szydło, a także Pragę 1:0, po fantastycznym uderzeniu Karoliny Bińkowskiej. Mimo porażki z Mazovią po błędach własnych, Luksiary awansowały z I miejsca, gdyż miały najlepszy bilans bramkowy. W półfinale mierzyły swoje siły z drużyną Ząbkovii, jednak przeciwniczki okazały się być lepsze i zwyciężyły 3:0. W walce o III miejsce naprzeciw stanęła druga drużyna Pragi Warszawa, którą również udało się pokonać. Jedyną bramkę (na wagę zwycięstwa!) zdobyła Klara Bankiewicz. Podczas turnieju nie brakowało emocji, chociażby dlatego, że w przedostatnim meczu bramkarka LUKS-u, Laura Babicka, doznała urazu, a w bramce zastąpiła ją grająca na pozycji środkowego obrońcy Weronika Wierzbicka, która dzięki swoim odważnym interwencjom zasłużyła na szczególne uznanie.
Kadra: Wiktoria Pelc, Weronika Wierzbicka, Laura Babicka, Klara Bankiewicz, Patrycja Wnukowska, Aleksandra Szydło, Emilia Stępień, Nikola Zajączkowska, Agnieszka Gołębiowska, Karolina Bińkowska.
Gratulacje dla całej drużyny!