Walkower z Sianowem !

Trzecia kolejka I ligi kobiet gr. północnej dla Sportowej Czwórki okazała się być jednak szczęśliwa.
Luksiary pojechały do nadmorskiego Sianowa, aby tam zmierzyć się z miejscową Victorią. Cel był jeden- zdobyć 3 punkty na wyjeździe. Zawodniczki wiedziały, że mecz nie będzie należał do najłatwiejszych,nie mniej jednak wyszły w pełni świadome tego, co je czeka. Od początku spotkania przyjezdne prowadziły grę i atakowały bramkę gospodyń. Jednak fatalna skuteczność naszej drużyny, jak i niewielkie doświadczenie sędzi z Poznania sprawiły, że wynik obrócił się przeciwko radomiankom. Już w 11 minucie piłkarki z Sianowa mogły triumfować po pierwszej bramce zdobytej z rzutu karnego. Luksiary nie poddawały się i wciąż usiłowały wykorzystać sytuacje, które wypracowywały. Niestety, bez skutku,gdyż doskonałą postawą wykazała się golkiperkadrużyny gospodyń-Małgorzata Chwastek.Śmiało rzec można, że to dzięki tej zawodniczce w większości rezultat spotkania wskazywał na korzyśćnadmorskiego zespołu. Mimo to, radomianki walczyły do ostatniej minuty meczu i dopiero pod koniec spotkania udało się strzelić honorową bramkę. Do rzutu wolnego podeszła Katarzyna Chrzanowska i popisała sięperfekcyjnym uderzeniem nad murem i tuż przy słupku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:1, a schodząc z boiska cała drużyna czuła niedosyt i nikt nie kryłzłości.
Nie mniej jednak kilka dni później dowiedzieliśmy się, że 3 punkty przypisane zostają Luksiarom dzięki walkowerowi, którego przyczyną była gra nieuprawnionej zawodniczki w drużynie Sianowa.
Tak więc na swoim koncie mamy zdobytych 7 oczek w trzech meczach i zajmujemy wysokie III miejsce w tabeli.
A już dziś zapraszamy wszystkich fanów kobiecego futbolu na nasz kolejny mecz, który odbędzie się w sobotę 19 września na stadionie Radomiaka przy ulicy Struga 63. Przeciwnikiem będą rezerwy ekstraligowego Medyka Konin.