19-stki poległy

Luksiary U-19 niestety, poza najlepszą "8" Mistrzostw Polski!!!
Młode zawodniczki Luksu nie wykorzystały swojej szansy w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski Juniorek U-19, który odbył się w Radomiu. Spotkania rozgrywane były w wymiarze czasowym 2x30 minut. Pierwszy mecz przegrały po banalnych błędach w obronie, jak i przez brak komunikacji. Z wielką przykrością trzeba stwierdzić, iż to, co zaprezentowały na boisku piłkarki Sportowej Czwórki, nie wyglądało najlepiej. Wręcz przeciwnie. Dziewczyny nie potrafiły rozegrać piłki, nie miały żadnego pomysłu na grę. Te 60 minut należy zaliczyć do tych najgorszych w historii owego turnieju. W drugim meczu, po wyciągnięciu wniosków oraz rozmowie z trenerami zawodniczki przełamały się i wygrały bez większych problemów z drużyną z Krakowa. Ostatnie spotkanie było walką o awans. Niestety, nie udało się osiągnąć celu, mimo że piłkarki walczyły i próbowały zagrozić bramkarce drużyny przeciwnej. Na przegraną złożyło się wiele czynników. Najpierw bramka samobójcza, spowodowana również brakiem komunikacji i niedokładnością, następnie ujrzałyśmy czerwoną kartkę skierowaną do Kingi Szymczyk za faul na napastniczce, która wychodziła sam na sam z bramkarką. Luksiary nie zdołały dogonić już wyniku i musiały zadowolić się nic niedającym, trzecim miejscem.
Wyniki spotkań:
Luks Sportowa Czwórka Radom-Sokół Kolbuszowa 1-2
Luks Sportowa Czwórka Radom-Bronowianka Kraków 5-0
Luks Sportowa Czwórka Radom-Azs PSW Biała Podlaska 1-2

Na otarcie łez warto dodać, iż nasza zawodniczka, Ania Wesołowska, została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju, zdobywając wszystkie bramki dla naszej drużyny.
Awans do turnieju finałowego wywalczyły zawodniczki Sokoła Kolbuszowa i Azs Psw Biała Podlaska.Gratulacje!!!